Ani krůček bez kvalitních tkaniček

LEKI

SWANS

Vypnout pozadí

Skicrossař Jirka Čech ukončil sezonu 4. místem na MČR, 1. místem na MČR juniorů a 13. místem na MS juniorů

Ukončení skicrossové sezony 2011/2012 patří neodmyslitelně k závodu mistrovství České republiky, které se koná každoročně ve Špindlerově Mlýně. Na startovní listině se objevila celá řada kvalitních skicrossařů, kteří jezdí světový pohár, doplněná českými a zahraničními jezdci. Mezi ně patří Tomáš Kraus (vícenásobný mistr České republiky), Filip Flisar (vítěz světového poháru 2012) a také člen DROPIT Týmu Jirka Čech.

Pořadatelé zorganizovali kvalitní závod, kterému dodala podporu divácká atmosféra a slunečné počasí. Závodů se celkově zúčastnilo 42 mužů a 8 žen. Po kvalifikaci, kterou ovládl Tomáš Kraus, si to v rozjížďkách rozdalo 32 nejlepších závodníků. Na trati se pořád něco dělo a bojovalo se až do samotného konce.

Do velkého finále se dostali: favorit Tomáš Kraus, reprezentant Jakub Kopřiva, juniorský reprezentant Jiří Čech a závodník světového poháru Peter Whelan. Již od startu si první pozici držel Tomáš, ale za ním se o pořadí stále bojovalo. Po menší kolizi se na druhé místo dostal Peter a Jakub s Jirkou už jej nedohnali. Celkově vyhrál zaslouženě Tomáš Kraus, pro kterého to byl v pořadí osmý titul Mistra České republiky, na 2. místě skončil Peter Whelan a na 3. místě Jakub Kopřiva. Bramborové 4. místo obsadil junior Jiří Čech, který ale vyhrál kategorii českých juniorů. Ve dnech 19. – 25. 3. 2012 se také zúčastnil v italském lyžařském středisku Valmalenco Mistrovství světa juniorů, kde skončil na 13. místě. Jirka v sezóně spoléhal na značku LEKI.